Dudullu OSB Mah. 1. Cad. No.9 (34776)
Ümraniye- İSTANBUL
Şubelerimiz

İyi olduğumuz için eskiyiz

“İyi olduğumuz için eskiyiz"

(Bu cümleyi 200 yıllık geçmişi olan bir hazır giyim firmasından aldım. Bizim geçmişimiz ise sadece yarım asır.!)

50 yılımızı geride bırakıyoruz...

Yetmez! Ülkemizin dış ticaret açığını kapatma yollarından biri Turizm ise, diğerleri arasında Makine üreticilerimizin olduğunu unutmayalım.

Bu makine üreticilerimiz de, mecbur oldukları şıklar ve şartlar dışında MUTLAKA yerli devre elemanları üreticilerinin ürünlerini kullanmalılar.

Gerek hidrolik gerek pnömatik ürünlerinin bir çoğu artık Türkiye'de güvenilir kalitede üretilebilmektedir. Sadece bizim sektörde değil, her sektördeki alım alışkanlıklarımızı olabildiğince bu yönde değiştirmeliyiz. Ancak bu şekilde yerli üretim destek bulur ve gelişir, cari açık azalır ve bir süre sonra ortadan kalkar.

Bu konuda bir yandan ülkemiz sanayicilerinin arkasında olan çok uluslu saygın firmalar var, diğer yanda ise yerli üreticiler.

Biz yerliler en iyi ürünü yapmaya, en iyi mühendislik ve lojistik hizmetlerini vermeye  mecburuz.
Beklentimiz makine ve tesis yatırımcılarımızın, tercih haklarını yerliden yana kullanmalarıdır. İthal ürünleri zaten işin doğası ve çeşitliliği gereği kullanmak zorundayız. Ama aklımızdan çıkarmamamız gereken şu olmalı;

 “Şayet yerli rakipleri olmasaydı, bu çok uluslu devler bize bu fiyat ve ödeme seviyelerini uygularlar mıydı?”

Özetle; Yabancı düşmanlığı tabii ki yok, ama yerli sevgisi de olmalı. Tüm bunları, 40'a yakın yabancı markayı Türkiye'de temsil eden bir kurum yetkilisi olarak söylüyor olmam kafanızı karıştırmasın. Sadece takdir ederek kullandığımız ithal ürünlerin yanında, gururla kullandığımız yerli ürünlerin de bulunmasını arzu ediyorum o kadar.

İkinci 50 yılı görebilmemiz önce bize, sonra kıymetli müşterilerimize bağlı,

Eskiyiz Ama Eskimedik.!

Bu vesile ile yanımızda olan tüm dost ve müşterilerimize minnettarız.

MERT TEKNİK A.Ş., MERT Grubu’na bağlı bir şirkettir